26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

FK Meteor Praha VIII – SK Štětí 2:1(1:1) 24. kolo 23. hrané Fortuna Divize 28. 4. 2024 Dospělí

FK Meteor Praha VIII

2:1(1:1)

24. kolo 23. hrané Fortuna Divize 28. 4. 2024 Dospělí

Druhá jarní cesta do hlavního města na hřiště 6. celku tabulky Meteoru Praha. Sestava až na brankáře byla stejná jako v minulém týdnu v nevydařeném utkání doma proti Březové. Ono vlastně není ani z čeho vybírat, protože návrat zraněných se nekoná. Odevzdat body jsme ale neodjeli a na zisk nějakých bodů jsme si zálusk dělali.

Úvod utkání jsme ale jako již tradičně nezachytili a už ve 3. minutě jsme si šli pro míč do sítě. Odražený míč se dostal na nohy Serhii Derkach a ten ho s přehledem uklidil k pravé tyči na 1:0. V 10. minutě se po pravé straně protáhl na polovinu soupeře Jiří Alberovský vyslal centr před branku, kde ale nikdo nebyl. Útok však pokračoval, Jakub Kafka přistrčil míč na pravou stranu opět na Jiřího Alberovského a jeho projektil přes celou branku skončil v síti. Srovnáno na 1:1. Ve 12. minutě jsme zkusili domácí obranu zdolat dlouhým autem, ale nakonec z toho bylo nebezpečí pro naši branku po rychlém útoku. Ve 14. minutě zahrával volný přímý kop Jiří Alberovský, našel hlavu Michala Obrtlíka, od jehož hlavy míč skončil těsně nad břevnem. V 16. minutě byl na hraně žluté karty faulován Jakub Kafka. Domácí byli zaskočeni vyrovnávací brankou a v 18. minutě po střele Michala Bílka z hranice velkého vápna zachránil Meteor od pohromy brankář Jan Šrámek, který balón vytěsnil na roh. Domácí se pomalu probouzeli a sérii svých polo šancí zahájili ve 24. minutě dlouhým autem. Ve 25. minutě zahrával Meteor volný přímý kop zprava naší branky a zachraňovat musel Michal Obrtlík, když hlavou odvracel míč do bezpečí. O minutu později zahráli domácí nebezpečný roh, ale skóre se po něm neměnilo. Ve 27. fauloval Jakub Kafka a po trestném kopu Davida Slavaty přišel na řadu roh. Můžete začít počítat, kolik jich domácí nakonec kopali. Z tohoto byla jen hlavička mimo branku. Ve 33. minutě se domácí ocitli v šanci. Po centru zleva na bližší tyč hlavičkoval hráč domácích jen těsně vedle. Ve 35. minutě jsme přišli na polovině hřiště zbytečně o míč a domácí těžili z přečíslení, které jsme nakonec ustáli. V těchto momentech utkání nepodržíme míč na delší dobu na kopačkách a zbytečně o něj přicházíme. Domácí spěchají a snaží se ještě do poločasu dostat vedení na svou stranu. V závěru 1. půle ještě vyfasujeme 2 žluté karty a diskutujeme s rozhodčím o jeho rozhodnutí přidělení autu a faulu domácím. Poločasový výsledek ale zůstal remízový. Hned po změně stran jsme vyfasovali třetí žlutou kartu. Tentokrát se na ní podíval Filip Zezula. Když už jsme u těch žlutých karet tak domácí si svojí první vysloužili ve 49. minutě. První roh v utkání jsme kopali až v 51. minutě. Michal Bílek mířil míč k bližší tyči, kde ale nikdo nebyl. V 52. minutě domácí bleskově zaútočili po pravé straně a centr odvracela hlavička Michala Obrtlíka na roh. Hned po něm jsme se přihlásili ke druhému. Tímto ale neskončilo, protože hrozící nebezpečí jsme odvraceli na třetí roh v řadě. Tím to ale nekončilo a domácí si kopli ještě počtvrté v řadě ze značky rohového kopu a až teprve po něm jsme si oddechli. Převaha domácích pokračovala. V 57. minutě rozehrál volný přímý kop David Slavata a naštěstí pro nás spoluhráč hlavičkoval mimo brankovou konstrukci. V 58. minutě leželi v jeden okamžik na polovině hřiště 2 naši hráči a hra se musela po chvilce přerušit. V 61. minutě domácí dostali míč do našeho vápna dlouhým autem, ale střela, která následovala, skončila vedle. Naše mužstvo na šanci čekalo a dočkalo se v 64. minutě. Na míč po centru Jiřího Alberovského se hlavou dostal Adam Čížek a branku jen těsně minul. V 68. minutě Meteor kopal další roh, ale z něj nezískali. V 71. minutě si standardku zkusil domácí David Slavata, ale byl z toho jen kop od branky. V 78. minutě si do statistiky domácí připsali další 2 rohy, ale s oběma si Václav Čížek poradil. V 79. minutě to z dobrých 40 metrů zkusil Filip Zezula, ale míč branku domácích minul o desítky metrů. Pak už to přišlo. Domácí zahrávali „ hádejte co“ roh v 82. minutě a po něm Tomáš Matys skóroval na 2:1 pro Meteor. Do konce zbývalo ještě 8 minut plus nastavený čas a naděje na vyrovnání tu ještě byla. Na hřiště přišli Pavel Fary a Jiří Neuman. V 85. minutě jsme si kopli roh. V 87. minutě nás zase zastavil praporek rozhodčího pro postavení mimo hru a ve stejné minutě stejný praporek zase signalizoval faul našeho hráče na polovině soupeře. Další akci našeho mužstva v 1. minutě nastavení zastavilo znova postavení mimo hru. Celý zápas skončil volným přímým kopem našeho mužstva, kdy se všech 10 hráčů přesunulo do vápna Meteoru, ale vytouženého vyrovnání jsme se nedočkali. Domácí se ubránili a pak už zazněl hvizd hlavního rozhodčího. Hráči Štětí padli na zem a smutnili. Moc dobře věděli, že zisku bodu byli hodně blízko. Škoda.

Velká škoda. K zisku bodu chybělo 8 minut, plus nastavení. Nechali jsme se zaskočit hned ve 3. minutě když jsme tahali míč ze sítě. Rychle se nám podařilo vyrovnat v 10. minutě brankou Jiřího Alberovského. Mimochodem je to na jaře podruhé, kdy se nám podařilo v zápase skórovat. Po vstřelené brance se dokonce nějaký čas hrálo více na polovině domácích, kteří ale postupně získávali herní převahu a snažili se strhnout vedení na svou stranu. Větší šance ale chyběly. Domácí kopali velké množství rohových kopů jak v 1. tak i ve 2. poločase. My jsme hráli ze zajištěné a obrany a čekali  na případný rychlý útok. Moc nechybělo a málem jsme se zisku bodu dočkali. Bohužel v závěru domácím vyšel jeden z mnoha rohů a ten rozhodl o tom, že jsme jeli domů s prázdnou. V dalším zápase doma přivítáme v sobotu 4. května v 10:15 FK Admiru Praha B, která má před dnešním nedělním odpoledním zápasem doma proti Ostrovu 22 bodů, o 2 méně než naše mužstvo.

Branky: Jiří Alberovský 1

Sestava: Václav Čížek -  Jakub Kafka, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Michal Bílek – Tomáš

Zůza, Zdeněk Skokan, Adam Čížek, Filip Zezula (82. Jiří Neuman), Jiří Alberovský