Chlumecká sportovní, z..

MSK Trmice

27. kolo, So 15.06 13:00

MSK Trmice

SK Baník Modlany/Srbice - SK Štětí 6:0(2:0) 20. kolo I. A Třída dorost 28. 4. 2024

SK Baník Modlany/Srbice - SK Štětí  6:0(2:0) 20. kolo I. A Třída dorost  28. 4. 2024

SK Baník Modlany/Srbice

-

SK Štětí

6:0(2:0)

20. kolo I. A Třída dorost  28. 4. 2024

Závěrečným vystoupením 3 zápasů v řadě na hřišti soupeře uzavřeli dorostenci na hřišti. sdruženého týmu Modlany/Srbice, které se mohou pyšnit 19 výhrami z 19 zápasů I.A Třídy. Už to samo o sobě říkalo, že velké naděje na zisk bodů se našemu mužstu nedávaly. Navíc se ke zraněným z minulého zápasu přidal Lukáč Kocúr, a když k tomu ve stejný čas hráli starší žáci, kteří by jinak pomohli, tak jsme nakonec odjeli jen s 11 hráči.  Na druhou stranu to ale neznamenalo, že nechceme  uhrát co nejlepší výsledek a úlohu favorita domácím co nejvíce znepříjemnit.

Domácí začali lépe a v úvodních minutách nás hlavně díky zbytečným nedovoleným zákrokům zatlačili na naší polovinu. Domácí měli i výhodu několika rohových kopů. Postupně tlak domácích ustal a ve 12. minutě jsme se dostali do slibné příležitosti zakončené střelou vedle branky. Z následujícího výkopu se míč dostal až za naši obranu a Libor Eminger střelou na vzdálenější tyč zajistil domácím vedení 1:0. V následujících minutách se utkání hrálo ve vyrovnaném duchu. Připravili jsme si i nějaké šance, které jsme ale nedotáhli do konce, a když už jsme vystřelili na branku, tak buď vedle nebo jsme trefili brankáře. Velkou gólovku měli i domácí po pěkné kombinaci ve 25. minutě, když trefili horní tyč. Smolnou chvilku jsme si vybrali minutu před změnou stran. Ve velkém vápně jsme jsme z dobrého střeleckého postavení nedokázali zakončit. Domácí se zmocnili míče, dlouhým nákopem přenesli míč za naši obranu a z pravé strany prostřelil brankáře na 2:0 Oliver Vagel.  Druhý poločas jsme začali aktivně a v 55. minutě jsme byli blízko snížení náskoku domácích na 1:2. Dnes výborně hrající David Bílek předložil míč na úroveň pokutového území Lukáši Širochomanovi, ale jeho střela bohužel skončila jen několik centimetrů vedle branky. Mrzelo nás to o to více, když v 59. minutě domácí zvýšili už na 3:0. Domácí branka uklidnila a navíc naší početně okleštěné sestavě začaly pomalu ubývat síly, jak fyzické, tak i morální. Vedoucí celek soutěže toho také dokázal využít ke vstřelení dalších branek. V 71. minutě na 4:0 upravil Oliver Vagel a v poslední desetiminutovce zápasu přidali domácí další 2 góly, když na konečných 6:0 upravil v 87. minutě Václav Svoboda.

Nyní se po dlouhé době představíme doma v neděli 5. května, kdy v 10:00 nastoupíme proti TJ Unionu Děčín, který dosud získal 3 body a je v tavulce poslední. Dorostence čeká v letošním ročníku ještě 7 zápasů, v tabulce jsou na 6. místo a pohled na tabulku říká, že na 4. Vaňov/Neštěmice jim schází 4 body. A právě zabojovat 4. flek by mělo být cílem dorostenců.

Miloslav Hromy  - trenér SK Štětí

I když výsledek vypadá hrozivě, tak je až příliš krutý. Až do 70. minuty hráči dřeli, ale pak už díky tomu, že nikdo nebyl na střídání síly došly. Hráči se ale za svůj výkon dnes stydět nemusí. Podíváme-li  se na předvedené výkony v posledních 3 zápasech, které  jsme odehráli na hřišti třech nejvýše postavených týmů v tabulce, tak je třeba, až na 2. poločas v Liběšicích, hráče pochválit. Poděkování patří i našim fanouškům, kteří mužstvo doprovázeli na každý zápas a fandili v dobách dobrých i zlých. Nyní je třeba se připravit na další výše uvedený zápas proti Unionu Děčín.

Sestava: Dragan Kosorič – Jakub Vejl, Miroslav Šedivý, Štěpán Malecha, Radim Paďour (K),

Lukáš Širochoman, Daniel Hromy, , David Bílek, Jan Viktora, Lukáš Viktora, Lukáš