26. kolo, So 11.5.2024 14:00

FK SEKO Louny, z.s.0

25. kolo, So 4.5.2024 10:15

FK Admira Praha B, z.s..1

SK Štětí – FK Admira Praha B 1:1(0:0) 25. kolo Fortuna Divize dospělých 4. 5. 2024

FK Admira Praha B

1:1(0:0)

25. kolo Fortuna Divize dospělých 4. 5. 2024

Před týdnem jsme na Meteoru přišli o bod 5 minut před koncem, když jsme zde dlouho drželi remízu 1:1. V naší sestavě proti dalšímu soupeři z Prahy nic nového. Stále stejný počet zraněných. Na lavičce však k jedné změně přeci jenom došlo. Trenérský tým doplnil Radek Lilko. Vítáme ho ve Štětí a věříme, že se mu u nás bude líbit a povede to i k lepším výsledkům.

Dnes to také úvodu vypadlo jinak než v předchozích utkáních. Nepůsobili jsme pasivně a snažili jsme se soupeře dostat na jeho polovinu. Začalo to dlouhým autem Jiří Alberovského, míč ve vápně zavadil o hostujícího hráče a rozhodčí použil pravidlo, že se o úmyslné hraní rukou nejedná. V 11. minutě jsme v jednom sledu za sebou kopali 3 rohy. První 2 k bližší tyči a ten 3. poslal Michal Bílek na vzdálenější tyč, kde míč s přehledem vyboxoval do bezpečí brankář. V 15. minutě si do volného prostoru naběhl Vojtěch Polívka. Václav Čížek v brance skvěle zasáhl, míč vyrazil, to ale nebylo všechno, protože se dostal zpět k nohám útočníka, ale i jeho druhý pokus skórovat jsme překazili. Na brankové čáře Michal Bílek. V 17. minutě odkopával míč na roh před nabíhajícím Janem Horníčkem Tomáš Zůza.  Pak se nahlas rozčiloval Michal Obrtlík nespokojený s píšťalkou a vyfasoval žlutou kartu. Na konci poločasu  jsme čelili volnému přímému kopu z hodně nebezpečné vzdálenosti, ale Marek Jung poslal míč mimo branku. Jak vysoko nad ní nezaznamenala ani kamera. Naše mužstvo na branku soupeře vystřelilo poprvé vlastně až ve 44. minutě. Pokus Zdeňka Skokana ale příliš nebezpečný nebyl. Druhou část jsme začali centrem Adama Čížka před branku, kde byl úplně sám Filip Zezula, ale tak se z brankové příležitosti vylekal, že míč podle vlastních představ netrefil. Trestný kop ve 48. minutě zahrával Jiří Čížek, ale trefil prvního obránce. Běžela 59. minuta, když hostující hráč hlavou nešťastně pro něj přihrál Filipu Zezulovi, který kličkou našel ještě lepší prostor k zakončení a poslal naše mužstvo do vedení 1:0. První branka štětského týmu na jaře na domácím trávníku. Velká radost a ještě větší mohla být v 62. minutě, když jsme po faulu na Tomáše Beláka zahrávali volný přímý kop z 18 metrů přímo proti středu branky. Jakub Kafka ale provětral vzdušné proudy vysoko nad břevnem. Další příležitost zvýšit náskok měl Jiří Alberovský v 65. minutě, mířil k bližší tyči, ale nějaký ten centimetr chyběl. Do útoku se o 3 minuty později vydala Admira, v pokutovém území přidržel jejich útočníka Matyáš Lána a rozhodčí Adam Jiříček všem vysvětlil, že nařizuje penaltu. Tu s přehledem proměnil kapitán Matyáš Heinzel a srovnal na 1:1. Mimochodem dnes dopoledne se kopala penalty i v Hřebči, která rozhodla o výhře domácích nad Slaným a stejně tak kopal penaltu Újezd doma proti Neratovicím a byla z toho remíza. Začínalo se znova. V 71. 73, 75. minutě jsme zahrávali volné přímé kopy, ale žádný z nich větší průvan před brankou soupeře neudělal. Museli jsme být i pozorní v obraně, protože soupeř také čekal na svou šanci a 10 minut před koncem se dostal ke 2 rohovým kopům hned za sebou. To už ale na hřišti byli 2 naši noví hráči Jiří Neuman a Pavel Fary a právě druhý jmenovaný byl v 1. minutě nastavení faulován. Přišla poslední příležitost dostat vedení na naši stranu. Volný přímý kop a hlavička Matyáše Lány. Radost nám ale překazil brankář, který balón vytěsnil na roh a utkání tak skončilo 1:1.

Radost z bodu byla asi větší na straně soupeře. Bod ze hřiště soupeře se počítá více než na domácím trávníku. Utkání jsme nezačali špatně, a když to porovnáme s předchozími domácími zápasy a jejich úvody, tak tento vypadal úplně jinak. Co však chybělo, byla větší nebezpečnost, protože mírné převaze chyběla střela a moment překvapení. Naopak hosté měli v první 45 minutovce dvě 100% příležitosti, které zneškodnil Václav Čížek mezi 3 tyčemi. Druhý poločas lze hodnotit jako náš dosud nejlepší jarní výkon. Dostali jsme se také do vedení, měli jsme i další příležitosti a škoda jen, že jsme aspoň jednu nevyužili. O osudu zápasu nakonec rozhodla penalta, kterou rozhodčí nařídil po zákroku Matyáše Lány v 69. minutě. Škoda, jen že se tak nerozhodl nařídit penaltu za ruku v 1. poločase. Trenér hostů hodnotil remízu jako spravedlivou.

V dalším kole jedeme k zápasu proti FK SEKO Louny v sobotu 11. 5. 2054. Odjíždíme v 11:30. Rozhodčí Michal Chládek zahájí utkání v 14:00. Doma hrajeme 18. 5. 2024 proti SK Kladno  s výkopem v 10:15. Kladno na jaře jede a zatím neprohrálo. Jen 1 remíza. Proč ale nepřekvapit a navíc máme v paměti gól, kterým jsme na podzim na Kladně prohráli a o kterém se psalo jako brance, kterou svět neviděl.

Branky: Filip Zezula 1

Sestava: Václav Čížek – Tomáš Zůza, Michal Obrtlík, Matyáš Lána, Michal Bílek – Jiří