6. kolo, Pá 13.10.2023 17:00

Sepap Štětí

5. kolo, Pá 6.10.2023 17:00

SG Podřipsko3

Sepap Štětí – SG Podřipsko 3:3(1:1) 2:3 PK 12. kolo okresní soutěž stará garda 3. 5. 2024

Sepap Štětí – SG Podřipsko 3:3(1:1)  2:3 PK 12. kolo okresní soutěž stará garda 3. 5. 2024

Sepap Štětí

3:3(1:1)  2:3 PK

12. kolo okresní soutěž stará garda 3. 5. 2024

Minulý týden přišla stará garda o výhru až v samotném závěru. Úlohu favorita v Libochovicích nesplnila a muselo se jít na penalty, ve kterých si po jejich úspěšném provedení připsala aspoň bonusový bod. Ani v tomto utkání proti atraktivnímu soupeři, třetímu celku tabulky, v jehož sestavě se objevilo i několik hráčů  s dřívější stopou ve štětstkém fotbale, nezačala nejlépe a v 10. minutě prohrávala 1:0. Zbytečná ztráta míče ve středu hřiště, po které následoval rychlý útok a míč skončil v síti. Nezbývalo nic jiného než začít náskok soupeře dotahovat. Šance jsme měli a vypracovali jsme si také několik slibných brankových příležitostí. Využita byla jedna z nich ve 22. minutě.  Autorem vyrovnávací branky na 1:1  se stal Roman Morávek, který, jak se později ukázalo, byl jednou z klíčových postav utkání. Pojďme ale dál. V dalším průběhu 1. poločasu    jsme byli nebezpečnějším týmem a chybělo jen přesné zakončení.  Příkladem jedné takové šance byla příležitost Vladimíra Junga ve 31. minutě, kterého vychytal Petr Bánovčin, na kterého si možná mnozí pamatují, když chytal ve Štětí, kde se také brankářskému řemeslu vyučil. V závěru poločasu jsme si ještě neúspěšně zahráli roh, a protože ani soupeř žádnou kombinaci nedotáhl do zdárného konce, tak se šlo na poločas za stavu 1:1. Druhý poločas jsme nezačali vůbec dobře a ve 45. minutě jsme museli čelit penaltě. Podřipsko pokutový kop proměnilo a podruhé v zápase šlo do vedení 2:1. I s touto druhou překážkou jsme si poradili. Soupeře jsme zmáčkli a  šancí bylo dost. Vyrovnávací gól padl v 58. minutě. Zasloužil se o něj Jiří Vokoun senior. Opřel se do míče z velké dálky a umístil přesně k tyči na 2:2. V 64. minutě jsme šli dokonce v zápase poprvé do vedení. Na 3:2 se střelou ze 13 metrů prosadil Jakub Šinfelt. I v dalších minutách to bylo naše mužstvo, které mělo brankové příležitosti a mohlo vedení pojistit. Za zmínku stojí střela Tomáše Burdy v 76. minutě, která proletěla těsně nad brankovou konstrukcí. Jak už to tak ale ve fotbale bývá, do konce zbývaly 2 minuty, štětská lavička už začínala chystat oslavy, když jsme ve středu hřiště přišli o míč, následoval protiútok a centr před branku, kde zůstal volný hráč, která nadvakrát dostal balón do sítě na 3:3. Konec to ale ještě nebyl. Do konce řádné hrací doby zbývalo na časomíře několik vteřin, když zahrál hostující hráč ve vlastním pokutovém území rukou a rozhodčí nařídil podruhé v zápase penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Roman Morávek. Rozeběhnul se a většina fanoušků si myslela, že tím zápas skončí výhrou domácích. K velkému smutku domácích fanoušků se tak ale nestalo.  Petr Bánovčin v brance Podřipska ne dobře kopnutou penaltu zlikvidoval a o vítězi musel rozhodovat penaltový rozstřel.