SK Štětí – TJ Union Děčín 11:0(5:0) 21. kolo I. A Třída dorost 5. 5.2024

SK Štětí – TJ Union Děčín 11:0(5:0) 21. kolo I. A Třída dorost  5. 5.2024

TJ Union Děčín

11:0(5:0)

21. kolo I. A Třída dorost  5. 5.2024

Nevídanou sérii 3 zápasů v řadě za sebou na hřišti soupeře a ještě k tomu s celky z nejvyšších stupínků celkového pořadí zakončili dorostenci minulý víkend porážkou 6:0 v Modlanech. Ve 3 zápasech jsme nezískali ani bod. Výkony špatné ale dle slov trenéra špatné nebyly a v některých momentech jsme byli zcela vyrovnaným soupeřem. Museli jsme se také potýkat s velkou marodkou a zraněními, které neumožňovaly vyslat tým do boje v optimálním složení.

Dnešní utkání, co se týče soupeře, mělo být ze zcela jiného soudku. Do Štětí přijel poslední celek tabulky tříbodový Union Děčín a navíc i kádr byl až na zraněného Michaela Migu kompletní. Do utkání jsme vstoupili opatrně a fanoušci čekající na ofenzívu od úvodního hvizdu se nudili. Viděli jen žlutou kartu Lukáše Širochomana, který nešetrně fauloval protihráče. Správnou herní teplotu jsme získávali postupně a v 11. minutě to byl David Bílek, kdo si obhodil brankáře a ještě než míč opustil hrací plochu, tak stačil zasunout balón do sítě na 1:0. V 15. minutě kopal volný přímý kop Milan Kačo, ale míč podebral víc, než bylo třeba a skončil dáleko za brankou. Mrzet nás to nemuselo, protože v 16. minutě spojil rychlost s razancí střely Lukáš Širochoman a zvýšil na 2:0.  Ve 21. minutě jsme měli výhodu rohového kopu, ale brankou to neskončilo. Ve 22. minutě z velké dálky branku přestřelil Daniel Hromy. Ve 25. minutě míč nesedl na nohu ideálně posile ze starších žáků Jakubu Beruškovi a tak se diváci zvýšení náskoku na 3:0 dočkali až ve 25. minutě. David Bílek zůstal před brankou úplně sám a nebylo pro něj těžké dopravit míč do branky. Ve 34. minutě hlavičkoval Daniel Hromy, ale brankář si s míčem poradil. Ještě než rozhodčí poslal hráče na poločasovou přestávku, tak jsme se stačili prosadit 2x. Nejprve ve 41. minutě po zpětné přihrávce Štěpán Malecha málem gólem na 4:0 protrhl síť a o 3 minuty později podobně i s pomocí tyče zvýšil Lukáš Kocúr na 5:0. Druhý poločas nemohl začít lépe. Centr do vápna, kde obrana nevěnovala pozornost Danielu Hromemu, který zvýšil na 6:0. V 52. minutě si velkou šanci a asi i jedinou vypracovali hosté, ale Dragan Kosorič stál na správném místě a míč vyrazil. Za další minutu byl náš brankář opět v práci, když z volného přímého musel míč vyrážet na roh. V 55. minutě zahrálo neúspěšně standardní situaci i naše mužstvo. V 57. minutě byl v obrovské příležitosti Milan Kačo, ale první branky po návratu ze služební zahraniční cesty se nedočkal. Po téměř 20 minutové brankové odluce jsme se další branky v síti hostů dočkali v 65. minutě. Štěpán Malecha využil úniku Lukáše Kocúra, aby z jeho přihrávky zvýšil na 7:0. O minutu později byl nedovoleně poslán na zem v pokutovém území hráč Štětí a z penalty Radim Paďour svojí první brankou v sezóně upravil výsledek na 8:0. V 67. minutě kopal hned 2 rohy za sebou Lukáš Širochoman. Po tom druhém se před brankou prali o míč 3 naši hráči, ale nakonec se k němu nedostal ani jeden. Hezkou kombinační akci předvedlo Štětí v 73. minutě. Na jejím konci byl Jan Viktora a výsledek byl 9:0. Teď už zbývalo jen dotočit desítku. Ten, kdo zápas viděl, tak musel konstatovat, že jsme se pak hodně nadřeli. Kopali jsme roh, pak zase David Bílek místo střely volil přihrávku, aby čekání na desátý gól prodloužil Lukáš Širochoman střelou do břevna. Dočkali jsme se v 84. minutě, když přihrávkou přes celou branku našel Lukáš Širochoman na druhé straně Davida Bílka, který vytouženou desítku dotočil. 10:0. Nebyl to ale výsledek konečný. O gól měsíce se přihlásil v 86. minutě Lukáš Kocúr střelou z dobrých 22 metrů, kdy vymetl pavučinku mezi spojnicí tyče a břevna na 11:0.  Ve zbývajících 4 minutách jsme ještě stačili 2x trefit tyčku a výsledek už se tak neměnil. I tak jsme soupeři uštědřili druhou nejvyšší porážku v sezóně.

Pohodové utkání, ve kterém si naše mužstvo zastřílelo a po 3 porážkách bodovalo naplno. Na první branku se čekalo do 11. minuty a pak už to bylo o tom, kolik branek se nám podaří vstřelit. Další utkání sehrajeme v neděli 12. 5. 2024 ve Vaňově, kde má své domácí hřiště místní sdružený tým s Neštěmicemi. Zápas je to velmi důležitý, protože hrajeme proti mužstvu, které  má na 5. místě stejně bodů jako naše mužstvo.

Branky: David Bílek 3, Štěpán Malecha 2, Lukáš Kocúr 2, Radim Paďour 1, Lukáš

Širochoman 1, Daniel Hromy 1, Jan Viktora 1

Sestava: Dragan Kosorič – Jakub Vejl, Miroslav Šedivý, Štěpán Malecha, Radim Paďour,