FK Teplice B

Přátelský z., St 12.02 18:00

Přátelský z., So 15.02 13:00

FK Litoměřicko, z.s.

V dalším připravném utkání mužstva dospělých jsme kopali 2 penalty. Jak úspěšní jsme byli se dočtete v následující reportáži.

Sportovní klub Roudnice

n.L.

– SK Štětí

1:3(0:2)

Přípravné utkání dospělých 17.7.2024

hřiště Pod Lipou Roudnice n.L.

Narychlo dohodnuté utkání na hřišti Pod Lipou v Roudnici n.L. proti domácímu Sportovnímu klubu, účastníku I.A třídy, který již sice zahájil tréninky, ale přípravné utkání to pro něj bylo premiérové. To pro naše mužstvo už to byl v rozmezí  8 dnů třetí zápas. Na rozdíl od 2 předchozích už ale trenéři měli z čeho vybírat. 7 hráčů na střídačce a navíc si i Václav Sailer v brance mohl dnes odpočinout. V sestavě se objevili navrátilci z dovolené, na hřiště vyběhli i 2 loni ještě dorostenci zdejší fotbalové farmy. Zahrát si přišel i David Mencl a jak chutná fotbal dospělých zažil i loňský dorotenec Štětí Michael Miga.

V úvodních minutách se mužstva do žádné větší šance nedostala a diváci byli spíše svědky vzájemného poznávání . Až v 9. minutě byl jeden z našich hráčů faulován a kopali jsme volný přímý kop. Nezahráli jsme ho vůbec špatně, ale roudnický brankář byl u míče nakonec první. Hned z protiútoku, po situaci, která zaváněla ofsajdem, se do šance dostali domácí, ale k brance to nevedlo.  Soupeře jsme se snažili napadat a nenechat ho rozehrávat. Ve vápně Roudnice jsme  ale protivníka ničím překvapit nedokázali a v úvodní čtvrthodince jsme na branku nevystřelili ani jednou. Změnilo se to v 17. minutě. Matyáš Stružinský prošel s míčem přes celé hřiště, přihrál Adamu Čížkovi, který si našel prostor ke střele a zajistili Štětí vedení 1:0. Ve 21. minutě přemlouval Jiří Alberovský rozhodčího, aby na něj za nedovolený zákrok odpískal penaltu, ale ten na značku pokutového kopu správně neukázal. Ve 25. minutě jsme domácí po rohu Tomáše Sůry dostali pod tlak, ale nic jsme z toho nevytěžili. Ve 26. minutě aktivně hrající Dominik Melichar míříl zprava po samostném úniku k bližší tyči, ale jeho pokus srazil na roh jeden z obránců. Kopali jsme hned 2 za sebou, ale k úspěchu to nevedlo.  Ve 32. minutě to byl opět David Melichar, který se dostal do šance, ale tentokrát byl úspěšný gólman. To už se blížil závěr 1. půle, když k bližší tyči z volného přímého kopu mířil Tomáš Sůra a brankář měl velké starosti, aby balón vyrazil na roh. Mrzet nás to nemuselo, protože právě po rohu jsme zvýšili na poločasových 2:0. Autorem branky byl Michal Obrtlík, který vyskočil nejvýše a hlavou skóroval. Do 2. půle jsme nastoupili s obměněnou sestavou a hned ve 48. minutě jsme sledovali únik Davida Mencla po levé straně, ale centr nakonec skončil v zámezí. V 51. minutě připravil gólovku Jakubu Kafkovi Matyáš Stružinský, ale střela byla slabá a gólmana nepřekvapila. V 54. minutě se do šance dostal Martin Růžička, ale míč mu na nohu zrovna ideálně nesedl. V 61. minutě Martin Růžička poslal nádherně  na zadní tyč nadýchaný balónek,  proti kterému se krásně vzduchem letem vydal Filip Zezula. Všichni už čekali, že to jinak než gólem dopadnout nemůže, ale nakonec hlavou trefil jen nohy brankáře Darka Doležala. Šanci vylepšit výsledek jsme dostali v 62. minutě. V pokutovém území byl faulován nedovoleně Martin Růžička a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Sám postižený si vzal míč a penaltu neproměnil. Brankář míč vyrazil. V 63. minutě si exekuci volného přímého kopu vyzkoušel Jaroslav Kovalčík, ale brankář si s míčem poradil.  Jak už to ale ve fotbale bývá, tak 20 minut před koncem měli domácí výhodu rohového kopu. Na balón na zadní tyč si naběhl Adam Brůža, který nedávno hrával i ve Štětí, a než jsme se stačili rozkoukat, tak hlavou snížil na 1:2. Rázem byl výsledek utkání otevřený. Uklidnit dění na hřišti mohl o minutu později Martin Růžička, ale Darek Doležal v brance byl opět připraven. Zvýšení náskoku na opětovné 2 branky jsme se dočkali 9 minut před koncem, když po faulu na Filipa Zezulu nařídil rozhodčí druhou penaltu pro Štětí. Kopat ji tentokrát nešel sám postižený, ale Jakub Kafka. Ten ji proměnil a upravil na konečných 3:1.

Utkání tréninkový účel splnilo o to více, že kádr mužstva byl hodně početný a každý se mohl ukázat. Roudnici jsme do moc šancí nepustili a celý zápas jsme měli mírnou herní převahu. Na druhou stranu střel na na branku soupeře a využitých šancí mohlo být více.  Hned tuto sobotu 20. července na hřišti ve Štětí vyzveme v přípravném utkání  v 10:00 dalšího soupeře. Do Štětí přijede FK Dukla Praha U19.

Branky: Adam Čížek 1, Michal obrtlík 1, Jakub Kafka 1 (z penalty)

Sestava: Václav Čížek -   Jaroslav Kovalčík, Michal Obrtlík, Jakub Kafka, Matyáš Stružinský –

Dominik Melichar, Dominik Hotovec, Tomáš Sůra, Adam Čížek, Jiří Alberovský - Tomáš

Mikina

Střídající: Michael Miga, Jiří Neuman, Filip Zezula, Tomáš Belák, Martin Růžička, David Mencl,

Trenér: Radek Lilko   Vedoucí: David Lisec

Rozhodčí: Marek Fišl – Václav Materna, Matěj Štulla